انواع ورق رنگی با توجه به کاربرد آن ها بسیار متفاوت و فراوان است. تفاوت این نوع ورق ها نیز در طرح و رنگ های متعددی است که موجود می باشد.

این نوع ورق طیف رنگی بسیار بالایی دارد که حدودا 15 نوع رنگ مختلف می باشد که در ادامه آن ها را به شما معرفی می کنیم.

انواع ورق رنگی

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا کاربرد انواع ورق رنگی در طرح های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. باید گفته شود که تفاوت چندانی در کاربرد این نوع ورق ها وجود ندارد و عمدتا ورق های رنگی برای سقف ها به کار برده می شود که می توانید مطابق سلیقه ی خود آن را در رنگ ها و طرح های مختلف انتخاب کنید.

البته که قیمت ورق رنگی در طرح و رنگ های مختلف ، با یکدیگر فرق دارد.

انواع ورق رنگی

ابعاد ورق گالوانیزه رنگی

ورق گالوانیزه رنگی در ابعاد مختلفی تولید می شوند. به دلیل اینکه در ابتدا به صورت رول فرمینگ می باشند طول آن ها به دلخواه و به سفارش مشتری می باشد.

 • ضخامت موجود ورق های گالوانیزه رنگی: این ورق ها در ضخامت ها بسیار کم و نازک و بسیار ظریف تولید می شوند. کمترین ضخامتی که شما دوستان می توانید در بازار پیدا کنید و سفارش دهید 0.18 میلی متر می باشد و بیشترین و ماکزیمم ضخامت 0.70 میلی متر می باشد. ضخامت هایی که می توانید سفارش دهید عبارتند از: 0.18 میلی متر، 0.22 میلی متر، 0.30 ، 0.40 میلی، 0.50، 0.60 میلی متر و بیشترین ضخامت 0.70 میلی متر

ورق گالوانیزه رنگی

 • عرض های موجود انواع ورق رنگی: عرض این محصول بستگی به رول فرمینگ تولید شده دارد. رول های تولیدی ورق های گالوانیزه رنگی در دو عرض 100 سانتی متر و 125 سانتی متر تولید می شوند. عرض 100 سانتی متری را عرض کوتاه و 125 سانتی متری را عرض بلند می نامند. البته این عرض ها برای ورق های خام می باشد، به این صورت که نسبت به فرمینگی که برای این ورق در نظر می گیرید، عرض آن کوتاه تر می شود. پس یکی از عواملی که برای انتخاب عرض این نوع ورق ها باید در نظر بگیرید فرمینگ آن می باشد.

 

 • طول موجود: همانطور که در بالاتر به آن اشاره شد طول این محصول به انتخاب و سفارش مشتری می باشد. دلیل آن هم رول بودن این ورق ها در ابتدا می باشد که تقریبا هر رول 1800 متر می باشد  (این عدد حدودی می باشد). البته برای حمل و نقل آسان تر معمولا در طول 6 متری سفارش می دهند.

سفارش این نوع ورق ها معمولا به صورت کیلویی می باشد. برای اطلاع از قیمت و سفارش این محصول با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 انواع ورق رنگی:

قیمت انواع ورق رنگی

ورق گالوانیزه رنگی به دلیل تنوعی که در فرمینگ های خود دارند، انواع و نام های مختلفی دارند. فرمینگ این ورق ها با استفاده از دستگاه های مخصوص صورت می گیرد. انواع این محصول عبارتند از:

 • ورق طرح سفال پالرمو
 • ورق طرح ژنوا
 • ورق طرح شادولاین
 • ورق ذوزنقه رنگی
 • ورق سینوسی یا همان کرکره

در ادامه با کاربرد ها و ابعاد مختلف این ورق ها آشنا می شویم. توضیحات ذیل باعث سهولت کار شما در انتخاب و سفارش این محصول می شود.

ورق طرح سفال پالرمو

ورق طرح پالرمو

ورق طرح سفال پالرمو یکی از فرمینگ های ورق های رنگی می باشد که ظاهر و شکل آن مانند ورق های سفالی می باشد که در گذشته از آن استفاده می کردند.

دلیل تولید این نوع ورق ها به شکل ورق های سفالی گذشته این است که این محصول ظاهری بسیار زیبا دارد. البته در نظر داشته باشید که ورق های طرح سفال به هیچ عنوان مانند ورق سفالی که در گذشته تولید می شدند سنگین نمی باشد. علاوه بر آن اصلا شکننده نیست.

نام های دیگر این نوع ورق ها، ورق طرح سفال ژاپنی و ورق طرح سفال سوئدی می باشد.

ورق طرح سفال پالرمو نسبت به بقیه فرمینگ های ورق گالوانیزه رنگی گران تر می باشد. دلیل آن هم زیبایی آن و فرمینگ خاصی است که این ورق دارد.

اگر هزینه ای که برای سقف مورد نظر خود می خواهید کنید اهمیتی ندارد و زیبایی و ظاهر زیبای آن مهم تر است، این محصول می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

عرض این محصول بعد از فرمینگ از 125 سانتی متر به 110 سانتی متر و عرض 100 و یا همان عرض کوتاه تبدیل به 89 سانتی متر می شود.

ورق طرح سفال

مزایای ورق طرح سفال

 • مقاومت و ماندگاری بالا و طول عمر زیاد
 • ضد زلزله بودن
 • رنگ کوره ای آن بسیار خاص و مقاوم است و با گذر زمان پوسته پوسته نمی شود
 • سرعت بالا در نصب و اجرای آن
 • وزن سبک آن که باعث می شود وزن سازه بالا نرود و همچنین در برابر زلزله مقاومت بالایی داشته باشد
 • تنوع بسیار بالا در رنگ های موجودی که در بازار می باشد
 • این محصول در برابر تغییر شرایط آب و هوایی بسیار مناسب است
 • مهم ترین مزیت آن زیبایی این محصول می باشد

کاربرد های این محصول فراوان است و عمدتا برای سقف ها شیروانی کاربرد دارد.

 • سقف ساختمان ها
 • سقف شیروانی منازل و ویلا ها
 • پوشش سایه بان ها
 • آلاچیق ها
 • پوشش پارکینگ ها

ورق طرح ژنوا

ورق ژنوا

ورق ژنوا نیز یکی از دسته های ورق طرح سفال می باشد که فرمینگ بسیار خاص و زیبایی دارد که باعث می شود طرفداران بسیاری در سقف های شیروانی داشته باشد. این محصول یکی از جدیدترین و بروز ترین انواع ورق طرح سفال می باشد. در بین انواع ورق رنگی ورق های طرح سفال دارای قیمت بالاتری هستند که البته کیفیت بالاتری نسبت به بقیه طرح های موجود در بازار دارند.

مزایا

 • از مهم ترین مزایای این محصول تنوع بسیار بالا در رنگ آن می باشد که این ویژگی باعث می شود شما خریداران عزیز مطابق سلیقه ی خود و رنگ دلخواه خود را سفارش دهید.
 • ضد حریق و آتش سوزی بودن
 • سبک بودن
 • آسانی در نصب
 • مقاومت بالا در هر نوع شرایط آب و هوایی و جوی

ورق طرح شادولاین

ورق شادولاین

ورق طرح شادولاین یکی دیگر از انواع ورق رنگی طرح سفال می باشد که طرح آن بسیار نزدیک به ورق ذوزنقه ای است.

این محصول کیفیت بسیار بالا و همچنین قیمت مناسبی نیز دارد. این ورق در ابتدای تولیدش بیشتر به عنوان ساندویچ های پنل کاربرد داشت اما رفته رفته به دلیل ظاهر زیبا و تقاضای بالا در بازار به عنوان ورق های سقف شیروانی نیز تولید و تهیه شد.

عرض مفید این محصول در 125 سانتی متر بعد از فرمینگ 105 سانت و در عرض کوتاه و 100 سانتی متر تبدیل به 78 سانتی متر می شود.

ورق طرح شادولاین را با استفاده از دستگاه های مخصوص و فرم دهی ورق های گالوانیزه تولید می کنند.

مزیت های این محصول همانند بقیه ی محصولات است که شامل سبک بودن، عدم تغییر رنگ و یا پوسته پوسته شدن، ماندگاری بالا در شرایط مختلف آب و هوایی و … می باشد.

برای تهیه ی این نوع ورق با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

ورق سینوسی

ورق رنگی سینوسی

ورق سینوسی رنگی یکی دیگر از انواع ورق های گالوانیزه رنگی می باشد که به دلیل شباهت آن به موج های سینوسی در علم فیزیک این نام را برایش انتخاب کردند.

این محصول نیز علاوه بر زیبایی و کیفیتی که دارد بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد پس اگر نمی خواهید هزینه ی سازه و پروژه ی شما بالا برود این محصول انتخاب خوبی برای شماست.

این ورق ها به آسانی بر روی سقف سازه ی شما نصب می شوند و زمان اتمام پروژه را کاهش می دهند. یکی از موارد لازم برای نصب این محصول پرچ می باشد که این ورق را به آسانی به اسکلت سازه نصب می کند.

مزایای ورق سینوسی

 • اقتصادی  و به صرفه بودن
 • رنگ های متنوع
 • استحکام و ماندگاری بالا
 • مقاومت در برابر زلزله

 

ورق طرح ذوزنقه

ورق طرح ذوزنقه

فرمینگ های روی این ورق همانطور که از نامش پیداست به صورت ذوزنقه ای می باشد. در گذشته بیشترین ضخامتی که برای این محصول استفاده می کردند 50 و 60 صدم میلی متر بود که به تازگی تا 0.80 میلی متر نیز قابل افزایش می باشد.

وزن ورق های ذوزنقه ای مانند وزن ورق گالوانیزه می باشد، به این صورت که وزن این محصول با ضخامت 0.5 میلی متر تقریبا 4 کیلوگرم  است.

این محصول کاربرد های فراوانی دارد که علاوه بر پوشش سقف ساختمان ها و یا سایه بان و … برای ساخت دیواره ها و در کانتینر ها و درب های گاراژی نیز استفاده می شود. جتی از این ورق می توانید برای حصار کشی های ساختمان و یا محوطه ی باغ ها استفاده کنید.

رنگ ورق طرح ذوزنقه را می توانید از بین 12 رنگ مختلف و متنوع آن انتخاب کنید البته در نظر داشته باشید که قیمت هر کدام از این ورق ها در رنگ های مختلف با یکدیگر متفاوت است.

 

انواع ورق هایی که در بالا به آن ها اشاره شد می توانند هر کدام انتخاب مناسبی برای سازه ی شما باشند.

ورق گالوانیزه رنگی

باید به این نکته توجه کنید که هر کدام از این محصولات ویژگی ها و زیبایی خاص خود را دارند و این شمایید که در آخر باید یکی از انواع آن را انتخاب و سفارش دهید.

پس بهتر است با دقت تمام ویژگی های هر یک از محصولات را مطالعه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

البته کارشناسان گروه صنعتی آهن پارس برای مشاوره رایگان در خدمت شما خریداران محترم می باشند.

برای اطلاع از قیمت ورق رنگی با ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 02166142336-02166142335-02166142334 تماس حاصل فرمایید.

 

 

Rate this post