ورق سقف شیروانی چه کاربردی دارد؟ قیمت ورق شیروانی چقدر است؟ وزن آن چگونه بدست می آید؟

در این مقاله سعی می کنیم که به بیشتر سوالات شما دوستان پاسخ دهیم.

گروه صنعتی آهن پارس یکی از برترین تولید کنندگان ورق سقف شیروانی می باشد، که ورق شیروانی مورد نیاز شما را در ابعاد و رنگ های مختلف تولید می کند.

ورق های شیروانی یکی از مهم ترین مصالحی است که شما در ساخت و ساز های ساختمان‌ های خود نیاز پیدا می کنید، که مهم ‌ترین نیاز آن در ساختمان سازی نمای آن می باشد، زیرا این محصول نمای بسیار زیبایی به ساختمان شما می دهد.

رنگ، ابعاد و وزن ورق سقف شیروانی

همانطور که می دانید در گذشته ورق های شیروانی وجود نداشتند و برای پوشاندن سقف های ساختمان ها و بیشتر خانه های خود از سفال استفاده می کردند که همانطور که در عکس ها مشخص است، انتخاب رنگ در گذشته برای سقف ها بسیار محدود بود.

پس در نتیجه یکی از مهم ترین مزایای ورق شیروانی رنگ های متنوعی است که این محصول دارد، که شما خریداران و همراهان همیشگی می توانید با سلیقه و انتخاب خود رنگی را انتخاب و سفارش دهید.

ابعاد و وزن این ورق ها نیز به نوع آن ورق بستگی دارد، که در پایین تر مقاله انواع ورق های شیروانی، کاربرد آن و ابعاد و وزن آن ها را برای شما دوستان شرح می دهیم.

البته عمدتا این ورق ها از ضخامت 0.3 میلی متر تا 1 میلی متر تولید می شود که رایج ترین و پر کاربرد ترین نوع آن در ضخامت 0.5 میلی متر است.

ورق های شیروانی مطابق سلیقه و کاربرد شان انواع مختلفی دارند که در پایین تر به آن اشاره می کنیم:

انواع ورق سقف شیروانی

ورق سقف شیروانی

ورق شیروانی عموما و اصولا به دو دسته ی ورق های شیروانی طرح سفال و ورق های شیروانی طرح شادولاین تقسیم و دسته بندی می شوند.

بعضی از خریداران و متقاضیان تصور می کنند که ورق های سفال مانند سقف های سفالی که در گذشته استفاده می کردند سنگین می باشد و وزن سازه را بالا می برد در صورتی که این تصور اشتباه است و ورق سفال از ورق های گالوانیزه سبک تولید و تهیه می شوند.

پس در نتیجه ورق های طرح سفال وزن بالایی ندارند و همچنین شکننده نیز نیستند.

باید در هنگام خرید و سفارش توجه کنید که این ورق ها را برای چه مناطقی می خواهید استفاده کنید. به این صورت که به طور مثال برای مناطق باران خیز نوعی از این ورق ها مناسب است که دچار زنگ زدگی نشود و یا در مناطق باد خیز و یا مناطقی که دارای رطوبت بالا هستند باید از ورق های مناسب استفاده کنید.

برای اینکه در انتخاب و خرید این ورق ها دچار سردرگمی نشوید می توانید برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ورق طرح سفال:

این ورق یکی از زیبا ترین ورق های شیروانی تولیدی می باشد که کاربرد و مزیت های فراوانی دارد. این ورق را عمدتا از ورق های گالوانیزه رنگی تولید می کنند. دلیل اینکه از این ورق در مناطق باران خیز و مناطقی که رطوبت بالایی دارد استفاده می کنند این است که این محصول از ورق های فولادی که با استفاده از فلز روی پوشانده شده و سپس با استفاده از رنگ های کوره ای قوی رنگ کاری شده است، که باعث می شود کمتر دچار خوردگی و زنگ زدگی شود.

این محصول مزیت های فراوانی دارد که باعث چندین سال متوالی جزو پر فروش ترین انواع ورق شیروانی شود که شامل:

 • یکی از مزیت های مهمی که ورق طرح سفال دارد نصب سریع و آسانی است که باعث می شود علاوه بر راحتی کار سرعت انجام پروژه بالا تر برود و کار زودتر تمام شود.

 

 • برای نصب برخی از ورق های شیروانی باید زیر سازی های بسیار پیچیده ای انجام داد که علاوه بر سختی کار، هزینه های شما را بالا می برد اما برای نصب ورق های شیروانی طرح سفال نیازمند یک زیر سازی بسیار ساده است که با نصب یک خرپای ساده می توان آن را بر روی سقف ساختمان نصب کرد.

install roof sheet

 • یکی دیگر از مزایای این محصول جا به جایی آسانی است که دلیل آن سبک بودن وزن این نوع ورق ها است.

 

 • این ورق ها در برابر بسیار از عوامل طبیعی مانن بارش باران، برف، رطوبت بالا، زلزله و یا عوامل دیگری مانند آتش سوزی مقاومت بسیار بالایی دارد. به طور مثال به این دلیل که این ورق وزن سبکی دارد در برابر زلزله مقاوم است و البته با کاهش وزن سازه باعث مقاوم سازی ساختمان مورد نظر نیز می شود.

 

 • به دلیل اینکه برای رنگ کاری این نوع ورق ها از رنگ کوره ای استفاده می کنند و هر دو طرف ورق را رنگ کاری می کنند، رنگ این ورق ها بعد از گذشت چند سال دچار خوردگی نمی شود و از بین نمی رود و نیاز با رنگ کاری دوباره ندارد. معمولا رنگ هایی که به پشت و روی ورق مورد نظر می زنند از ضخامت 7 میکرون تا 25 میکرون می باشد. به این صورت که برای روی ورق ضخامت 20 الی 25 میکرون و پشت ورق را ضخامت 7 الی 15 میکرون رنگ کاری می کنند.

رنگ ورق شیروانی

 • مهم ترین مزیتی که ورق سقف شیروانی طرح سفال دارد قیمت مناسبی است که این نوع ورق ها دارند می باشند.

 

 • این نوع ورق ها تنوع رنگی بسیار بالایی دارند و تقریبا 10 رنگ متنوع و پر کاربرد و پر استفاده دارند.

ورق طرح سفال

 • بهترین ورق برای استفاده در مناطق باد خیز ورق های طرح سفال می باشد، زیرا مقاومت بالایی در برابر باد حتی تا سرعت 725 کیلو متر بر ساعت دارند.

خود ورق های طرح سفال انواع مختلفی دارد که شامل:

 • ورق طرح سفال پالرمو
 • ورق شیروانی طرح سفال ژنوا که به آن جنوا نیز گفته می شود
 • ورق های طرح سفال پرچین

ورق پالرمو

galvanzied-roof-sheet

قیمت ورق شیروانی طرح پالرمو نسبت به بقیه انواع ورق سقف شیروانی طرح سفال گران تر می باشد به این دلیل که برش کاری این محصول نسبت به بقیه انواع آن سخت تر است و نیازمند دستگاه برش کاری حرفه ای می باشد که گروه صنعتی آهن پارس می تواند با بهترین قیمت برای شما آن را تهیه و تولید می کند.

البته قیمت بسیار بالایی ندارد و ارزان می باشد ولی نسبت به بقیه ی انواع خود قیمت بالا تری دارد.

ابعاد ورق پالرمو به صورت زیر می باشد:

ضخامت های موجود این محصول: 0.16 تا 0.7 میلی متر می باشد که پر مصرف ترین آن 0.05 میلی متر می باشد.

عرض  رول خام موجود:  از 100 تا 125 میلی متر که پر کاربرد ترین آن عرض 125 میلی متر می باشد.

طول موجود این محصول: طول این نوع ورق ها نامحدود (به سفارش مشتری) است و در هر طولی می توانید از آن سفارش دهید.

ورق طرح سفال ژنوا

galvanzied sheet

ورق شیروانی طرح ژنوا و یا جنوا (Geneva) از جمله ورق های زیبایی است که برای سقف شیروانی کاربرد فراوان دارد و علاوه بر اینکه نمای بسیار زیبایی به ساختمان شما می دهد قیمت مناسبی هم دارد.

ورق ژنوا مانند ورق طرح پالرمو از ورق گالوانیزه رنگی تهیه می شود و سپس توسط دستگاه های مخصوص به آن فرم می دهند. البته طرح روی ورق ژنوا با ورق طرح پالرمو متفاوت است.

برش طولی این ورق به صورت 25 سانتی متر می باشد ، به این معنی که شما باید در طول های مختلف مانند 150 سانتی متر یا 125 سانتی متر از آن سفارش دهید و مجاز به سفارش در طول ها 163 و … نمی باشید.

عرض رول خام ورق ژنوا: عرض این محصول 100 سانتی متر و 125 سانتی متر می باشد.

ضخامت: طبق سفارش مشتری می باشد.

طول : طول ورق ژنوا نیز به دلخواه مشتری زده می شود.

رنگ های موجود: ورق سقف شیروانی در 15 رنگ متنوع موجود و قابل عرضه می باشد. شما دوستان عزیز می توانید مطابق سلیقه و نیاز خود آن را تهیه و خریداری کنید.

کاربرد: سقف ساختمان، ویلا ها، پارکینگ، سر در منازل، دیواره ها و سقف سوله ها، سایه بان خانه ها و ساختمان های دیگر

ورق طرح سفال پرچین

قیمت ورق شیروانی

در ساخت ورق پرچین از ورق گالوالیوم استفاده می کنند البته در بعضی مواقع از ورق گالوانیزه نیز استفاده می کنند.

ورق های پرچین برای مناطقی مناسب است که آفتاب بسیار شدید در آن مناطق می تابد به این دلیل که رنگ آمیزی این ورق ها توسط دستگاه های پیشرفته صورت می گیرد و این رنگ ها در برابر آفتاب خوردگی بسیار مقاوم هستند.

جنس ورق برای تولید پرچین: برای تولید ورق پرچین در اکثر مواقع مانند ورق ژنوا و ورق پالرمو از ورق های گالوانیزه ی رنگی استفاده می کنند.

قطر ورق: قطر ورق پرچین معمولا 0.4، 0.5 و 0.6 می باشد.

پوشش مفیدی که هر ورق پرچین در بر می گیرد 0.34 متر مربع می باشد.

طول ورق : مانند بقیه ورق ها این محصول رولی می باشد و در طول ها متفاوت و به دلخواه مشتری می باشد.

رنگ این ورق بیشتر به صورت پودری و چرمی می باشد ولی در بعضی مواقع از رنگ های کوره ای استفاده می کنند. این ورق در رنگ های متنوع و در 15 رنگ مختلف می باشند.

عرض این محصول در بیشتر موارد از 100 سانتی متر استفاده می شود.

ضخامت ورق پرچین از 0.3 تا 0.7 میلی متر می باشد.

ورق طرح شادولاین

ورق سقف شیروانی

ورق شادولاین (Shadow line) نوع بسیار زیبایی از ورق سقف شیروانی می باشد که طرحی که بر روی آن می زنند مانند ورق ذوزنقه می باشد.

قیمت ورق شیروانی طرح شادولاین نسبت به ورق های سینوسی گالوانیزه یک مقدار بالاتر می باشد اما کیفیت و نمای آن نیز بسیار زیبا تر است.

ورق های طرح شادولاین به صورت خالی خود عایق نمی باشد و برای اینکه به صورت عایق عمل کند باید از عایق هایی مانند پشم شیشه استفاده کنید.

ضخامت موجود و قابل استفاده در ورق های شیروانی طرح شادولاین بین 0.5 تا 0.7 می باشد.

عرض ورق های طرح شادولاین از 1000 تا 1250 میلی متر می باشد که البته عرض مفید و قابل استفاده آن 800 الی 1000 میلی متر می باشد.

طول این محصول بی نهایت و نا محدود می باشد و طبق سفارش مشتری بریده می شود .

این محصول نیز مانند بقیه انواع ورق های شیروانی کاربردش پوشش سقف خانه ها و ساختمان ها، سقف و دیوار های سوله ها، سقف پارکینگ ها و سایه بان های خانه ها و ساختمان ها می باشد.

galvanized roof sheet

روش تولید ورق های شادولاین به روش نورد سرد (cold rolling) صورت می گیرد. این فرایند در دمای اتاق انجام می شود و دمای اتاق حداکثر تا 200 درجه سانتی گراد می باشد.

مزایای این ورق به شرح زیر می باشد:

 • عدم شکستگی و خوردگی و پوسیدگی طی گذشت سالیان سال
 • این نوع ورق ها مانند بقیه ورق های شیروانی نصب آسانی دارد و به دلیل سبک بودن جا به جایی و حمل و نقل آن بسیار آسان و ساده می باشد.
 • استفاده از محصولات باعث می شود که وزن سازه ی مورد نظر کمتر شود و در برابر زلزله مقاوم تر باشد.
 • و از همه مهم تر نمای زیبایی است که این ورق ها دارند و ظاهر زیبایی به ساختمان و خانه های شما می دهند.
 • یکی دیگر از مزایای مهمی که این محصول دارد مقاومت بالای آن در مقابل آتش سوزی می باشد.

قیمت ورق شادولاین مانند انواع دیگر ورق ها به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند نوع ورق به کار رفته به این صورت که آیا ورق به کار رفته کیفیت خوبی دارد و یا بعد از مدت ها رنگ ورق پوسته پوسته نمی شود ، عامل دیگر آن عرض و طول مورد نظر و رنگی که می خواهید انتخاب کنید می باشد.

یکی دیگر از عوامل مهمی که تاثیر مهمی و زیادی بر روی قیمت ورق شیروانی دارد عملیات خمکاری و برش کاری است که باید بر روی ورق گالوانیزه رنگی صورت بگیرد.

گروه صنعتی آهن پارس با دارا بودن کادری مجرب و ماهر و با داشتن پیشرفته ترین ابزار آلات در انجام عملیات و خدمات خمکاری و برش کاری نیز فعالیت می کند.

پس برای اینکه خیالتان از بابت کیفیت ورق خریداری شده مطمئن باشد با ما تماس بگیرید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 02166142336-02166142335-02166142334 تماس حاصل فرمایید.

هدف ما، سقف رضایت شما

 

Rate this post