گروه صنعتی آهن پارس تولید و توزیع کننده ورق دامپا گالوانیزه ، رنگی و روغنی در ضخامت های مختلف ، دامپا ابزاری است جهت پوشش سازه شیروانی از زیر که سبب می گردد علاوه بر پنهان شدن سازه ،مانع از پیچیده شدن باد در زیر سازه می شود .

زمانی که هدف پوشش سقف داخلی با یک پوشش دهنده باشد می توان از ورق دامپا برای نیل به این هدف استفاده کرد. در واقع دامپا که در زمان های گذشته با نام لمبه مشهور بوده است، به عنوان وسیله ای خاص در جهت پوشش سقف کاذب و سازه شیروانی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این امکان استفاده از دامپا برای پوشش قسمت های از جلو شیروانی و دیواره های  کانکس نیز وجود دارد. دامپا بسته به نوع استفاده از آن و نیز با توجه به سازه مورد نظر برای شیروانی به دو حالت کلی جوشی و یا پرچی قابلیت اتصال دارد. بر همین اساس ضخامت های مختلفی برای آن در نظر گرفته می شود.

انواع دامپا

1. روش سنتی

در این روش ساخت ورق دامپا با بهره گیری از دستگاه پرس بریک (press break) صورت می گیرد. این حالت این مزیت را دارد که امکان ارائه نقشه دلخواه و مدنظر وجود دارد و مشتری قادر خواهد بود که فرم ویژه ای که مدنظرش است را به تولید کننده بدهد. این نوع دامپا معایبی نیز دارد بدین صورت که ازنظر طول محدودیت دارد و نمی تواند این طول بیشتر از 3 متر باشد. ایراد دیگر در مورد تولید این دامپاها فرایند تولید آن ها با استفاده از نیروی انسانی است که نیاز به زمان زیادی داشته و سفارش ها با سرعت پائینی آماده و ارائه می شوند.

2. روش صنعتی

در این روش مشابه با ورق های گالوانیزه رنگی کرکره سینوسی، ذوزنقه و شادولین و سفال و … به شکل رول فرم طولی انجام می گیرد. به این صورت که ورق گالوانیزه رنگی به حالت رول (حلقه یا کویل) به دستگاه خم و برش دامپا اتصال پیدا می کند و قادر است که هر اندازه دقیقی اعم از 50 سانت الی 12 متر را به دستگاه بدهد و محصول قابل قبولی از دستگاه می توان گرفت (حدود 20 تن در هرروز). این روش از مزایای خوبی برخوردار است که می توان به سرعت بالا، ضایعات صفر و بدون پرتی، عدم نیاز به دخالت انسان و تمیزی و کیفیت بالا و غیره را نام برد. تنها عیبی که این روش دارد این هست که سفارش دهنده نمی تواند همانند روش قبلی که کاربرد کمتری هم دارد، به صورت دلخواه فرم را تغییر دهد.

ورق دامپا گالوانیزه ، رنگی و روغنی

ورق دامپا گالوانیزه ، رنگی و روغنی

گروه صنعتی پارس متخصص در ورق های شیروانی افتخار دارد خدمات زیر را به مشتریان عزیز و گرامی ارائه دهد.

تولید و عرضه انواع دامپا های روغنی در ضخامت 0.50تا 1میل در ابعاد متنوع 2*1 متر جهت سازه هایی که نیاز به جوشکاری دارند.

تولید و عرضه انواع دامپای رنگی در ضخامت های 0.4 الی 0.6 در طول دلخواه رنگ های متنوع سفید،قرمر، آبی ، زرد، قهوه ای ، نارنجی ، بنفش و.. که باید به صورت پرچ به سازه نصب گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 02166142336-02166142335-02166142334 تماس حاصل فرمایید.

t.me/ahanpars