توليد کننده انواع عايق پشم شیشه و پشم سنگ در انواع مختلف

/////توليد کننده انواع عايق پشم شیشه و پشم سنگ در انواع مختلف

توليد کننده انواع عايق پشم شیشه و پشم سنگ در انواع مختلف

2017-01-07T12:39:34+03:30

گروه آهن پارس توليد کننده انواع عايق پشم شیشه و پشم سنگ در انواع مختلف فله اي، پتويي ،پانلي و لوله اي در ساختمانهاي مسکوني ،مجتمع هاي گازي ،نفتي و پتروشيمي و صنايع وابسته به عنوان عايق حرارتي و صوتي بهترين گزينه براي جلوگيري از اتلاف انرژي مي باشند.
پشم سنگ بي ضرر ترين عايق شناخته شده در طبيعت بوده تا جاييکه اين عايق توانايي بسيار بالايي در تامين و حفظ مواد لازم براي رشد و نمو گياهان دارد .
به همين دليل در کشاورزي بدون خاک نيز جايگاه ويژه اي براي خود رقم زده است.
پشم سنگ مقاومت بسيار زيادي در برابر حرارت از خود نشان مي دهد و تا ۴ ساعت در برابر حريق بدوت تغير شکل مقاومت مي کند.
امروزه از پشم سنگ داخل صفحات روکش دار گچي DRY WALL و ساندويچ پانل ها ،خانه هاي پيش ساخته به عنوان مکمل تکنولوژي سيستم ساخت و ساز خشک استفاده مي شود.
از ديگر محاسن مهم اين عايق حرارتي مصونيت آن در برابر انگل ها مي باشد و اين بدين خاطر است که الياف پشم سنگ به واسطه ساختار دروني خود و نيز بر خلاف عايق هاي ديگر در گروه عايق هاي معدني پشم سنگ بيماري زا نبوده و آسيبي به پوست بدن نمي رساند و باعث سوزش پوست نمي گردد و در هنگام وقوع آتش سوزي دود و ترکيبات آن سمي نمي باشد.
اين عايق به دليل ساختار خود سد محکمي در برابر انتقال حرارت همرفتي ، هدايتي و تابشي مي باشد و مي تواند در صرفه جويي مصرف انرژي نقش مهمي را ايفا نمايد.
محدوده دماي کار کرد اين عايق در برابر دما از -۲۵۰ درجه سانتي گراد تا ۸۰۰ درجه سانتي سانتي گراد است .نقطه ذوب اين عايق ۱۰۰۰ درجه سانتي گراد بوده و در محدوده دمايي -۱۵۰ تا ۷۰۰ درجه سانتي گراد هيچگونه تغير فيزيکي و شيميايي در آن رخ نمي دهد
پشم شيشه چيست؟ انواع کاربرد آن

پشم شيشه چيست؟ انواع کاربرد آن
پشم شيشه در زبان انگليسي به  fiberglass, rockwool, glass wool اطلاق ميشود. پشم شيشه از انواع  الياف معدني است که در واقع پشم شيشه نوعي عايق حرارتي صوتي ميباشد که متشکل از مواد بازيافت شده از شيشه ذوب شده همراه با مقداري ماسه معمولي و رزين است. الياف پشم شيشه بسيار کوچک و ريز است وسوزني شکل مي باشد. يک رول از پشم شيشه معادل حداقل ۱۰ بطري شيشه بازيافتي است. پشم شيشه به صورت رشته  هاي پشم شيشه يا شيشه اي توليد مي شود و شامل الياف استوانه اي نسبتا کوتاه طولي است. اصطلاح پشم نيز مترادف با فيبر بازيافتي يا ضعيف شده ميباشد.

استفاده از پشم شيشه در سطح جهاني بيش از ۷۰ سال سابقه دارد و در ايران در حدود ۴۰ سال است که صنعتگران  در بخش هاي خصوصي و دولتي اين الياف را توليد ميکنند. هرچمد در بازه گسترده تري ميتوان گفت که به طور کلي استفاده و توليد الياف معدني به سال ۱۸۰۰ ميلادي در بخش بين المللي ميرسد.
انواع پوشش پشم شيشه

۱٫  فويل آلومينيومي

۲٫  بافت سياه شيشه اي

۳٫  الياف پارچه اي شيشه اي
کاربري پشم شيشه

۱٫  عايق ديوار حفره

۲٫  کاشي هاي سقف

۳٫  ديوار پرده

۴٫  مجراي لوله کشي

۵٫  عايق صوتي

۶٫  عايق حرارتي

۷٫  ساندويچ پانل ها

۸٫  کانال هاي هوايي که قبلا عايق شده اند

۹٫  ساخت مخازن

۱۰٫  کاربري هاي گوناگون صنعتي وساختماني و…
محدوده دمايي مناسب براي پشم شيشه

بازه دمايي متعادل براي پشم شيشه در کاربردهاي گوناگون از منفي صد و نود وپنج درجه سانتيگراد تا صد و بيست درجه سانتي گراد است. اما در کاربرد هاي خاص اين بازه دمايي به ۴۵۰ درجه سانتيگراد مي رسد.
مقاومت دمايي پشم شيشه

پشم شيشه نيز مانند ساير عايق ها تا دماي خاصي قادر به تحمل دما ميباشد که آستانه دمايي پشم شيشه تا ۵۵۰ درجه سانتيگراد است اما با اين تفاوت که پشم شيشه نقشي در روند توسعه آتش سوزي ندارد و گازهاي گلخانه اي و سمي در هنگام آتش سوزي  از خود توليد نميکند.
شاخص هاي فني پشم شيشه

مهمترين عوامل انتخاب پشم شيشه خوب عبارتند از:

۱٫  دانسيته (density)

۲٫  ضخامت(thickness)

۳٫  نوع لفاف يا روکش(facing)

v  لازم به ذکر است که نوع لفاف نسبت به خود پشم شيشه مهمتر است زيرا تا وقتي که عايق پشم شيشه رطوبت فضا را جذب نکند , تعيين نوع لفاف مي تواند به بهترين صورت وظيفه عايق بودن خود را جذب نمايد.
چگالي پشم شيشه

چگالي اين عايق گستره اي بين ۲۴ تا ۹۶ کيلوگرم بر متر مکعب مي باشد و مقاومت فشاري کمي دارد و لازم به ذکر است که يکي از مزاياي پشم شيشه تنوع در چگالي آن است.
تجهيزات ايمني در برابر پشم شيشه

بنابر تحقيقات متعدد دانشمندان به اين نتيجه رسيده اند که الياف پشم شيشه سرطان زا مي باشد و مولد بيماريهاي ريوي و پوستي ميباشد. اين سرطان زايي پشم شيشه حتي بر روي حيوانات و هرگونه بافتي تأثير بسزايي دارد و ايجاد تومور ميکند. لذا هنگام کار نبايد در تماس مستقيم با پشم شيشه بود و نصابين و کارگران هنگام کار بايد حتما از عينک و دستکشها ,پوشش هاي يکبار مصرف و لباس هاي با آستين بلند استفاده کنند.
عايق صوتي بودن پشم شيشه

پشم شيشه با جذب انرژي صوتي باعث بهبود روند عملکرد صوتي ديوارها , کف , سقف و انتقال هرگونه آلودگي صوتي ميشود.
پايداري زيستي محيطي پشم شيشه

پشم شيشه نه تنها موجب صرفه جويي در استفاده از انرزي مي شود بلکه باعث کاهش توليد انرژي نيز مي شود؛ بدين صورت که با ايجاد تعادل گرمايش و سرمايش مورد نياز محيط باعث جلوگيري از اتلاف انرژي مي شود. که اين امر موجبات صرفه جويي از زمان در يافتن منابع مواد خام, توليد, توزيع و نصب و راه اندازي را فراهم مي کند؛ که ۸۴% آن از مواد بازيافتي ساخته شده و باعث کاهش دفع زباله و هدر نرفتن منابع با ارزش مي شود.
مزاياي پشم شيشه

۱٫  دارا بودن چگالي هاي متنوع

۲٫  سبک بودن عايق پشم شيشه

۳٫  آساني در نصب آن

۴٫  کند سوزي و ضريب انتشار کم گاز سمي

۵٫  دارا بودن خاصيت آکوستيک
معايب پشم شيشه

۱٫  ساختار فيبري آن که در برابر رطوبت مقاومت کمي از خود نشان مي دهد.

۲٫  ايجاد مشکلات پوستي ,ضعف در ديد و مشکلات تنفسي و ريوي در تماس مستقيم

۳٫  مقاومت پايين پشم شيشه در برابر رطوبت

استفاده از فناوري نانو

با توجه به معايب ياد شده براي پشم شيشه امروزه به خوبي ميتوان بر اساس فناوري نانو تکنولوژيک در انواع الياف معدني از جمله پشم شيشه باعث جلوگيري از هرگونه آسيب ديدگي آن ميشود. استفاده از نانو باعث توليد چند نوع پشم شيشه با فناوري نوين را مي دهد که در ذيل به آن اشاره شده است:

۱٫  پشم شيشه پلاست معمولي : از اين محصول در سقف سوله هاي فلزي و يابين ديوارهاي جداکننده استفاده مي شود.

۲٫  پشم شيشه پلاست آنتي باکتريال : اين نوع از پشم شيشه پلاست خاصيت ضد ميکروب و قارچ زدگي را در بر دارد.

۳٫  پشم شيشه پلاست آنتي فاير: اين محصول خاصيت ضد شعله ور شدن و گسترش حريق را دارد که باعث کند سوزي خود محصول و محيط اطراف آن مي ياشد.

۴٫  پشم شيشه پلاست آنتي استاتيک: آنتي استاتيک بودن محصول در کارتن پلاست باعث ايجاد خاصيت ضد بار الکتريکي ميشود و همچنين باعث شستشوي راحت پشم شيشه پلاست مي شود.
فناوري هاي جديد در عايق پشم شيشه

از جديدترين توليدات پشم شيشه , ميتوان به توليد پانلهاي ايزواکوستيک اشاره نمود. اين پانلها ۴ نوع خواص کاربري دارند که  شامل:

۱٫  خواص جذبي صوتي بسيار بالا و کم نمودن آلودگي صوتي

۲٫  تفاوت بالا نسبت به رطوبت محيط(تا سقف ۹۵% رطوبت نسبي)

۳٫  عکس العمل مناسب در برابر حريق
کنيد

۱- پشم شيشه ۱ اينچ (۲٫۵ سانت)که در عرض ۱٫۲۰ در طول ۲۰ متر مي باشد .

۲- پشم شيشه ۲ اينچ( ۵ سانت) که عرض ۱٫۲۰ در طول ۱۵ متر مي باشد

کاربرد :

پشم شيشه جهت عايق شيرواني ، سوله ها ، ويلا ها ، بدنه مخازن بزرگ،لوله هاي قطور صنعتي و در صنعت ساختمان براي عايق کاري ديوار هاو سقف ساختما نها بکار مي رود .

مزيت ها :

سهولت در جابجايي و حمل و نقل

سهولت در برش ، نصب آسان

دوام کيفيت و حفظ عملکرد طي ساليان بهره برداري

جذب و کاهش عالي صدا مقاوم در برابر رشد باکتري ، قارچ و حشرات

کاملا غير آتش زا براي کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي ۰۲۱۶۶۳۲۳۴۸۰-۰۲۱۶۶۳۲۸۶۴۱-۰۲۱۶۶۳۰۲۹۸۱ تماس حاصل فرماييد.           با بهترین ها کار کنید .

ثبت ديدگاه

Call Now Button