سقف های عرشه فولادی

سقف های عرشه فولادی

2018-05-09T12:27:41+04:30

سقف‌های عرشه فولادی سقف‌هایی هستند که با استفاده از دو عنصر ورق‌های فولادی گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل تحتانی و برش گیرها که در این نوع سقف‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد از سایر سقف‌ها متمایز می‌شود و البته با استفاده از آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی این ورق فولادی، این نوع سقف اجرا می‌شود .

مشخصات عمومي و برخي از مزاياي سقف هاي مرکب عرشه فولادي :
(مناسبترين جايگزين براي سقف هاي سنتي و تيرچه بلوکي و …)

– حذف قالبگيري

– حذف تيرهاي فرعي

– حذف ميلگرد هاي کششي

– سرعت در اجرا

– مقاوم در برابر زلزله

– امکان بتن ريزي کليه طبقات در يک زمان

– امکان اجراي سقف از طبقات بالا به پايين و همچنين اجراي همزمان سقفها

– ارزان و مقرون به صرفه

– بسيار موثر در سبک سازي ساختمان

– سرعت اجرا

– بازگشت سريع سرمايه به علت سرعت اجرا

– حمل و نگهداري آسان و کمترين فضاي دپوي کارگاهي

– مورد تاييد مرکز تحقيقات ساختمان و مسکن

سقف هاي مرکب عرشه فولادي با استفاده از ورق هاي گالوانيزه ذوذنقه اي و فرم يافته با ضخانتهاي ۰٫۶ الي ۱٫۵ ميلي متر قابل اجرا مي باشد و نقش بسياري در افزايش فاصله بين تيرها تا چهار متر و کاهش وزن ساختمان ها را دارد .

در اين روش امکان سقف گذاري بصورت همزمان ، همچنين بتن ريزي همزمان در کليه طبقات وجود دارد که کاهش بساري در زمان اجراي ساختمان را باعث مي گردد ، همچنين کاهش هزينه هاي جاري پروژه

عرشه فولادی

عرشه فولادی

مزاياي اصلي

حذف مرحله قالب بندي و شمع گذاري و افزايش سرعت اجرا

سيستم سقف هاي MCD به عنوان يک قالب بندي خود نگهدارنده شناخته شده است . اين سقفها بار حاصل از ساخت و ساز و وزن بتن را تحمل کرده و امکان برش آسان و چينش سريع ورق ها باعث افزايش بهره وري در مرحله اجراي سازه ميباشد.

کاهش مصرف مصالح فولاد و بتن

با انتخاب بهينه مقاطع مختلف سقف هاي عرشه فولادي مصرف بتن و فولاد (تيرهاي فرعي ، آرماتور سقف و فوندانسيون و مقاطع تيرها و ستون ها) بطور چشمگيري کاهش خواهد يافت .

بهينه سازي عملکرد سقف هنگام زلزله

سقف عرشه فولادي يکپارچگي بيشتري بين المان هاي سازه اي دال سقف ايجاد مي نمايد . لذا در اين سيستم صلبيت سقف در برابر نيروهاي جانبي زلزله افزايش قابل ملاحظه اي نسبت به سقف هاي ديگر خواهد داشت و توزيع نيروهاي زلزله بين المان هاي مقاوم باربر جانبي به درستي صورت ميگيرد.

کاهش خسارت جاني و مالي در هنگام وقوع زلزله و آتش سوزي

يکي از خسارت هاي مهم در هنگام زلزله سقوط اجزاء غير سازه اي ساختمان (بلوک و سفال هاي سقف) مي باشد . در سازه هايي که در سقف از مصالح پلاستوفوم استفاده شده است در زمان آتش سوزي با ايجاد گاز درصد تلفات جاني (مسموميت و خفگي) نيز قابل ملاحظه خواهد داشت . با استفاده از سقف هاي عرشه فولادي در ساختمان ها فوق بطور کامل مرتفع خواهد گرديد.

ايجاد سکوي کار مناسب و مطمئن در زمان اجراء

قرار گيري سيستم سقف هاي عرشه فولادي باعث ايجاد سکوي کار دائمي ميشود و خطرات زمان اجرا را به حداقل مي رساند.

سطح زيرين يکدست تمام شده و پيوسته

سيستم سقف ها مي شود براي اولين بار سطح زيرين را با ظاهري کامل ، تميز و محکم ارائه نمايد . در ضمن مي توان آنرا بدون هيچ پوششي استفاده کرد .

کاهش هزينه هاي کلي

بطور کلي اجراي سيستم هاي صنعتي در ساخت مسکن باعث کاهش در هزينه جاري پروژه ، پرت مصالح و مدت زمان اجرا مي گردد در نتيجه اجراي اين سقف ها در مقايسه با سقف هاي ديگر باعث کاهش چشمگير هزينه هاي ساخت خواهد شد .

براي کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي ۰۲۱۶۶۱۴۲۳۳۶-۰۲۱۶۶۱۴۲۳۳۵-۰۲۱۶۶۱۴۲۳۳۴ تماس حاصل فرماييد.

با بهترين ها کار کنيد.

t.me/ahanpars

ثبت ديدگاه

Call Now Button